Czy sortowanie śmieci ma sens?

Sortując śmieci wyrzucamy je do oddzielnych kontenerów w zależności od materiału z jakiego zostały utworzone. W ten sposób na wysypisko i do recyclingu trafiają oddzielnie plastiki, puszki, papier itp.

Bardzo ważną role w tej kwestii pewni sortownia – czyli miejsce w którym śmieci są segregowane. Zatem jeśli nie zrobimy tego sami, zrobi za nas to ktoś inny. Jednak zastanówmy się czy przygotowanie oddzielnych worków na różne śmieci będzie dla nas dużym wyzwaniem? Z pewnością oszczędzimy wtedy pracy wielu ludziom i przyczynimy się do rozwoju recyclingu. Dla porównania – w Niemczech ze względów ekologicznych większość mieszkańców przywiązuje duża uwagę do segregowania śmieci. Bierzmy więc przykład z naszych zachodnich sąsiadów. Odpady bowiem mogą dać więcej niż nam się wydaje, Znakomitym przykładem będzie niedawno powstałą fabryka fabryka zajmująca się produkcją rowerów, wykorzystując do tego tylko śmieci.

Chcesz znaleźć naszego bloga, to wpisz w Google
kompleksowe odchudzanie poznań
nauka pływania poznań
prezent – poznań
ćwiczenia na kondycję poznań

sitemap