Śmieci

Śmieci. W dobie konsumpcjonizmu stanowią coraz poważniejszy problem. Produkujemy mnóstwo śmieci różnego rodzaju: papierowych, metalowych, plastikowych, itd. Nowoczesność oznacza opakowanie dla praktycznie każdego rodzaju produktu. Te opakowania lądują później w koszach, często – niestety – niesortowane. A przecież śmieci także mają swoją cenę. Można je wykorzystać do produkcji kartonów, papieru toaletowego, nowych butelek czy nowych pudełek z plastiku.
Segregacja odpadów to wielkie wyzwanie. Najskuteczniej podejmują je kraje świadome ekologicznie jak Niemcy i Austria, a także rozwijające się gospodarczo Chiny. Mało kto wie, że w Chinach są skupy plastikowych butelek. W Polsce dopiero zaczyna się myśleć poważnie o sortowaniu odpadów. Niedawno w Krakowie powstała nowoczesna sortownia odpadów. Sortownia Kraków posiada różnorodne separatory sterowane przez komputer, aby jak najwięcej odpadów przetworzyć do ponownego wykorzystania.

Chcesz znaleźć naszego bloga, to wpisz w Google
sklep – online
kawa zielona sklep
papryka czerwona
ostropest plamisty najlepsze ceny

sitemap