zasilacz led

Zastosowanie zasilacza w oświetleniu LED

Współczesny świat trudno już sobie wyobrazić bez nowoczesnych systemów oświetlenia, które nierozłącznie związane są z zastosowaniem źródeł światła, określanych powszechnie jako diody led.
Ich zalet nie trzeba już chyba nikomu przypominać, wśród nich najważniejsze to potężna oszczędność energii w stosunku do zwykłej żarówki oraz bardzo długi ich czas działania. Jeżeli przeanalizujecie państwo podawany przez producentów przewidywany czas działania źródeł światła opartych na diodach led, to może się okazać, że wystarczą nam już do końca życia.
Diody led mogą tworzyć różnorodne systemy oświetlenia. W niektórych sytuacjach wymagają one wsparcia dodatkowych urządzeń, najczęściej jest nim zasilacz led co jest związane z potrzebą zasilania prądem stałym 12V.

sitemap