Przenośnik sortowniczy Wrocław

Przenośnik sortowniczy

Przenośnik sortowniczy to urządzenie stosowane w liniach produkcyjnych sortowniczych oraz pakujących. Służy głównie do transportu i pakowania lub sortowania różnego rodzaju materiałów. Linie sortownicze wykorzystuje się najczęściej przy masowej segregacji odpadów w sortowniach śmieci, zakładach recyklingu itp. Linie do pakowania wykorzystuje się przy różnego rodzaju produkcji. Urządzenia tego typu dają możliwość równomiernego rozprowadzania materiału. Wzdłuż linii, która może mieć różną długość, odpowiednią do potrzeb, rozmieszczone są stanowiska do obróbki materiału. Taśma przenośnika wykonana najczęściej z pcv, jest przesuwana na rolkach napędzanych silnikiem elektrycznym. Względnie prosta konstrukcja, prostota i wygoda eksploatacji czynią urządzenie niezwykle użytecznym w różnych gałęziach przemysłu.

 

sitemap