Utylizacja sprzętu elektronicznego Łódź

Jak zutylizować stary sprzęt elektroniczny

Z roku na rok kupujemy coraz więcej sprzętu elektronicznego i często nie wiemy co mamy zrobić ze starym modelem telewizora czy laptopa. Ze względu na to że do jego budowy użyto wielu szkodliwych materiałów takich jak plastiki czy nawet ołów, nie wolno po prostu wyrzucić ich do śmieci, konieczna jest odpowiednia utylizacja sprzętu elektronicznego. Zajmują się nią wyspecjalizowane firmy, a sam sprzęt powinien od nas odebrać sklep w którym zakupiliśmy nowy. Każdy stary komputer, pralka czy lodówka zostaną rozebrane na części z zachowaniem surowych zasad bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Prawidłowo przeprowadzona utylizacja sprzętu elektronicznego pozwala na odzyskanie elementów które można ponownie wykorzystać, a pozostałe zostaną po prostu zniszczone.

 

sitemap