Kominy stalowe działdowo

Komin stalowy – news na rynku

W naszych obrazkach kominy to ceglana budowla na wierzchołku dachu. Obmurowana dookoła zwykłymi cegłami na celu miała emitowanie dymu ze środka domu. Dzisiaj to w tej chwili nie jest tak bardzo łatwa budowla. Obecnie w ceglanych kominach instaluje się wkłady ze stali. Powiada się wtedy właśnie, ze posiadamy kominy stalowe. Para wodna, która wyrzucana jest w toku opalania wytwarza skropliny, jakie są złe dla wielu materiałów budowlanych. Stal, jakiej użytkuje się do fabrykacji tych kominów nie daje się w ten sposób bezproblemowo unicestwić tym skroplinom. Toteż to właśnie jej używa się do produkcji wkładów kominowych. Kominy stalowe są entuzjastycznie wybierane tuż przy budowie domów gdyż ich wartość nie jest taka wysoka. Ażeby postawić taki komin nie potrzeba posiadać specjalnych pozwoleń na wznoszenie. Dodatkowym pozytywem a także zachętą do montażu tych kominów jest wysoka jakość fabrykacji oraz długa żywotność w czasie używania.
sitemap