Energia słoneczna knurów

Energia słoneczna – tania i neutralna dla środowiska

Cały świat powoli przestawia się z konwencjonalnych na alternatywne źródła energii. Te pierwsze, nazywane także nieodnawialnymi, są brudnymi źródłami energii natomiast ich używanie ma kluczowy wpływ na zanieczyszczenia środowiska. Te drugie, nazywane też odnawialnymi, są czystymi źródłami energii. Do nich kwalifikowana jest energia wiatrowa, energia słoneczna czy źródła geotermalne. W naszym kraju możemy zaobserwować coraz więcej wiatraków czy też paneli słonecznych. Panele można instalować także na dachach domów prywatnych i sporo obniżyć koszty zaopatrzenia dom w energię. Do paneli fotowoltaicznych wolno uzyskać duże dopłaty. Powinno się odszukać firmę, której specjalizacją jest fotowoltaika oraz zorientować się w wymogach a także kosztach montażu.
sitemap