Zabudowa samochodowa namysłów

Rodzaje pojazdów ciężarowych

W transporcie drogowym wyróżniamy dużo wariantów samochodów ciężarowych. Jedną z najbardziej rozróżniających cech podziału jest tzw. zabudowa samochodowa. Pośród aut o dopuszczalnej masie całkowitej do 40 ton znajdziemy plandeki, firanki, izotermy i chłodnie, innymi słowy auta ze sztywną zabudową. Te drugie są zazwyczaj cięższe, w związku z czym mniejsza jest ich ładowność. W przypadku firanek i plandeki akceptowalny jest załadunek tyłem, bokiem, a w niektórych przypadkach również górą, jeśli zabudowa umożliwia rozsuwanie dachu. Izotermy a także chłodnie ładowane/rozładowywane są tylko tyłem. Poza zabudową, samochody ciężarowe do 40 ton, różnią się dodatkowo przestrzenią ładowną. Mamy samochody wariantu Mega, do 3m wysokości oraz auta z podwójną podłogą.
sitemap