Kamery termowizyjne płock

Kamery termowizyjne

Kamery termowizyjne, nazywane też termowizorami to urządzenia obrazowe analizujące tzw. temperaturowe promieniowanie podczerwieni.
Termowizor, na pozór można uznać za niepotrzebny gadżet, aczkolwiek w istocie, znajduje on szereg różnych zastosowań. Kamery termowizyjne używa się m.in. w komunikacji, jako urządzenie do wykrywania komplikacji oraz poprawy zakresu widzenia. Główne zastosowanie, termowizory mają jednak w straży pożarnej oraz ratownictwie. Są one niezbędnym narzędziem w momencie pracy w ograniczonej widoczności. Kamera termowizyjna niezwykle często jest mylona z kamerą noktowizyjną, zwaną noktowizorem. Gwarantuje ona widzenie w ciemności i używana jest przeważnie wśród służb specjalnych. W obecnych czasach, dużo sklepów internetowych ma w swojej ofercie różne typy kamer termowizyjnych w rozsądnych cenach.
sitemap